Nasi przyjaciele i artyści. Nie jest sekretem kto współtworzy Mookie Baby.

Każdy nasz projekt jest unikatowy właśnie dzięki współpracy z ludźmi, którzy w życiu kierują się swoją pasją!

 

Marta Sobczyńska

Marta jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, studia skończyła na Wydziale Tkaniny i Ubioru. Tka, szydełkuje, haftuje, szyje i projektuje, uwielbia wszystko co związane jest ze sztuką włókna. Jej wrażliwość i kreatywność są nieocenionym wsparciem przy pracy nad wszelkimi projektami.

Stara się żyć w zgodzie z naturą, często tworzy z materiałów wtórnych. Spod jej rąk wychodzą unikatowe przedmioty jak dywany tkane z używanych ubrań czy lampy stworzone ze starych syfonów.

Od kilku lat współtworzy FLU Grypę Twórczą w Krakowie. Uważamy, że sztuka nie może być sztuczna. Ważne jest dla nas budzenie wrażliwości i uwagi na to, co znajduje się dookoła, dlatego prowadzimy warsztaty, organizujemy spotkania i kiermasze, tworzymy oraz sprzedajemy rękodzieło.” Dajcie się zarazić 😉

W czasie studiów zrealizował pięć etiud szkolnych, z których dwie (DokumentOlbrzym) prezentowane były szerokiej publiczności międzynarodowej. Na Wydziale operatorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera zdecydował się jednak zostać i kontynuować studia doktoranckie w zakresie animacji.

Marcin ma na swoim koncie prestiżowe nagrody i nominacje, ale przede wszystkim kocha tworzyć i nie zamierza w tym zakresie zwalniać. Współzałożył Yellow Tapir Films gdzie obecnie pracuje nad kolejnymi projektami, a IBBY nominowało jego komiks “Bajka na końcu świata” do nagrody Książki Roku 2017. Tak trzymać!

Marcin Podolec